Jak na květen podle ájurvédy – Prožitkový jógový seminář podle principů ájurvédy

Kdy: 2024-05-04 14:30 – 2024-05-04 17:30
Kde: Centrum kundaliní jógy, Jindřišská 10, Praha 1 (nedaleko Václavského náměstí), 4. patro
Cena: 630,- Kč platba předem; 730,- Kč platba na místě
Akci pořádá: Veronika Šilarová
E-mail: veronikasilar@gmail.com
Telefon: 774837862
Web: terapeutickajoga.cz/jak-na-kveten-jogovy-seminar-podle-principu-ajurvedy/

Zvu vás na květnový seminář jógy podle ájurvédy, kde se podělíme o tipy a praktiky, jak podpořit fyzickou a duševní pohodu v nadcházejícím období pozdního jara z pohledu jógy a ájurvédy.

Květen je stále ještě obdobím, kdy se mohou projevovat vlastnosti kaphy, a proto je záhodno podporovat v životě kvality jí opačné. Zároveň se stále častěji objevují i teplejší dny a pitta začíná pomalu nabírat na síle.

Co si pod tím představit? Jak to co nejlépe zohlednit v každodenním životě a jógové praxi v měsíci květnu? Právě s tím se seznámíme na tomto semináři.

S příchodem jara se doporučuje kultivovat kvality jako jsou lehkost, pronikavost, suchost, pohyblivost a čirost. A právě ty budeme rozvíjet na semináři. Ale protože kapha nemá úplně ráda tlak a cítí odpor k náhlým změnám, půjdeme na to hezky postupně a plynule. Budeme hodně dýchat a pomalu se rozhýbávat.

Seminář bude jemný. Pomalu a postupně se rozhýbeme, dodáme tělu a mysli rytmus a v popředí našeho zájmu bude především plynulost.

Seminář je veskrze praktický. Základním rámcem je terapeutická kundaliní jóga. Pracujeme také se somatickými a prožitkovými technikami, propojováním těla a mysli a kašmírskou tantrou. Budeme se hýbat, meditovat, dýchat, relaxovat a pracovat s vizualizacemi.

Provede vás
Veronika Šilarová

Můj život naplňuje kundaliní jóga a ájurvéda. Inspiraci nacházím také v různých somatických technikách, kašmírské tantře, vizualizacích a meditacích. Zajímají mě nejrůznější možnosti prožitku tělesnění, pohybu a uvažování. Ájurvédou se zabývám od roku 2013, jógu praktikuji ještě déle. Pravidelně vyjíždím na studijní pobyty do Indie. Spolupracuji s ájurvédským lékařem a odborníkem na marmy Dr. Venugopalem. Pořádám vzdělávací a prožitkové semináře se zahraničními učitelkami a lektory.

Věřím, že životních změn se dá dosáhnout především na základě jemnosti, lásky, porozumění a radosti.

Termín
sobota, 4. května 2024, 14.30 – 17.40 hod.

Vstupní předpoklady 🙂
Mé lekce a semináře jsou otevřeny všem bez rozdílu věku a postavy.

Já sama žiji se spoustou fyzických omezení a s postupujícím věkem jich přibývá. Všechny naše nedostatky jsou příležitostí k objevování a uvědomování. Jóga a pohyb jsou pro mě hledáním a zkoumáním. Cvičím jemně a pomalu, pohyb a praxi se snažím vést zevnitř, vědomě a uvolněně. Nabízím množství úprav a variací pozic, chci vytvářet prostor svobody, kde své místo může najít každý.

Formát kurzu
Tříhodinový prožitkový seminář s osobní účastí.

Místo konání
Centrum kundaliní jógy, Jindřišská 10, Praha 1, (nedaleko Václavského náměstí), 4. patro

Cena
630,- Kč při platbě předem (možnost 10% slevy pro odběratele newsletteru)
750,- Kč na místě

Přejít nahoru